پایان دروس زبان ترکی  چاپ
تاریخ : 10 مهر 1389

توجه ************توجه ************ توجه ********** توجه

سلام به تمومه دوستای خوبه فارس و ترک..........

سلام به تمومه گل هایی که تو این دوسال درس های زبان ترکی آذربایجانیا به دقت دنبال کردندوبا نظرات و پیشنهادهایی که می دادند من را تو این راه یاری کردند تا بتونم کارمو به آسانی به پیش ببرم.

خیلی ها وقتی به این وبلاگ سرمی زنند به عرض چنددقیقه و با چندبارکلیک ماوس ، تمومه مطالب وبلاگو می بینند و می خونند و بعد به راحتی میگند که : همین........!!!!

اما خبرندارند که همین مطالب ماه ها و ساعت ها وقت برده و به آسانی تهیه و نگاشته نشده...

خیلی ها هم وقتیکه به وبلاگم میاند ، هنوز مطالب وبلاگو نخونده و ندیده با کوچکترین خطا یا اشتباهی که در یک درس یا مطلب می بینند متاسفانه افسارشعورشونا ازدست میدند و حرفایی خارج از عرف و شعوره یه ادم زاد می زنند ولی اشکالنداره.... شاید با همین حرفها تونستم به اشتباهاتم پی ببرم...!

خیلی ها هم با یه سرکشی کوچولو به دروس وبلاگ پیش خودشون میگند که : این یارو حتما ترکه و هرباری یه مکالمه ازخودش بلغورمیکنه و به ترکی مینویسه (که در جواب بایدبگم اگه اینجوربود ، تا الان تو اینترنت باید صدتا وبلاگ و سایت آموزش ترکی وجودداشته باشه که....)درحالیکه خوشبختانه یا بدبختانه بنده ترک نیستم ،فارسم و افتخارمیکنم ... نه بخاطرفارس بودنم ، بلکه به این خاطر که کاری را انجام دادم تو این مدت که هیچ ترک زبانی هنوز تو اینترنت همچین وبلاگ یا سایتی را راه نینداخته و هرروزهم از عدم آموزش ربان مادریشان(ترکی) تو ایران عصبانی میشوند(مثل روز زبان مادری ،برید ببینید تو استانهای ترکنشین چقدر اعلامیه و ... چاپ میکنند برضد.........!!!)و عوض اینکه زبان ترکیا تو اینترنت آموزش بدند فقط تو سایتها و یا وبلاگهاشون به فارس ها هتک حرمت و فحاشی میکنند و مطالب نابهنجار می نویسند(البته نه همه ی ترکها،بلکه قشرخاصی از آنها).

بنابراین بعد این دوسال حس میکنم دیگه احتیاج به نوشتن  وآموزش دادن مکالمه نیست و امیدوارم که تا همینجا تمومه زبان اموزهای خوب و دوستداشتنی موفق شده باشند و حداقل بتونند با یه ترک زبان که روبه رو شوند یه حالواحوال پرسی ترکی بکنند که مسلما می تونند...!

و خوشحالم ازینکه اولین بار که تصمیم گرفتم زبان ترکیا یادبگیرم به تصمیمم مصمم  بودم و در این راه موفق شدم و همزمان با یادگیریم به بقیه هم ازطریق وبلاگم این زبانو یاد میدادم.

اولین بار قصدم یادگیری چندتا مکالمه ساده در حدحال و احوالپرسی بود ولی بر اساس شرط (انسان بینهایت طلب است)، توقعاتم فراتر رفت تا همین حد و کمی بیشتر که مشاهده می کنید!

و مسلما کسائیکه دروس این وبلاگو به ترتیب دنبال کرده باشند، تا الان دیگه باید بتونند به راحتی با یه فرد ترک زبان (مثلا یه فرد تبریزی) مکالمه کنند،چون من درباره ی موثرترین و مهمترین موضوعات مکالمه نوشتم و مهم ترین و کلیدی ترین نکات دستوری زبان آذربایجانیا درس دادم و امیدوارم مثمرثمر واقع شده باشه....

در همین جا از چندتا دوست خوب که اولین بار از طریق اینترنت با انها آشنا شدم و پایه های اولیه آموزش زبان ترکی اذربایجانی را ازآنها آموختم صمیمانه تشکر میکنم:

 از : دوست خوبم سهند که متاسفانه این اواخرجوابی از پیام هایی که براش گذاشتم نگرفتم و هم اکنون ازش خبری ندارم.

معلم دلسوز و مهربونم آقای رئوفی که همیشه سعی میکرد زبان ترکی اذری را برپایه ی دستورزبان به من یادبده و همچنین دوست خوبم خانم همتیان که در تهیه ی موضوعات مکالمه ها به من بسیارکمک می کرد و در آخر از استاد گرانقدرم( که هم اکنون شاگرد زبان ترکی استانبولی ایشان هستم و امیدوارم شاگرد خوبی برای ایشان باشم)جناب آقای سعیدی کاشانی صمیمانه تشکر میکنم و برای ایشان در تمامی مراحل زندگی موفقیت و شادکامی را آرزو میکنم.

البته با زبان ترکی آذربایجانی تووبلاگم خداحافظی نمی کنم و به مرور با اشعارآذربایجانی به فارسی و دستورزبان ترکی این قسمت وبلاگ را ادامه میدم و در ادامه سعی دارم که بیشتر با زبان انگلیسی کارکنم و دروس و مکالمه های متنوع و نکات دستوری مهم این زبان را آموزش بدم........

منتظر سوالات،نظرات و پیشنهادات شما دوستای عزیز هستم.

موفق باشید................مهر 1389

@title